صنعتی معدنی فرزانگان کانسار پارس

نشست مشترک مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد با هیات مدیره کارخانه اکسید منیزیم لامرد

۰۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ | اخبار شرکت
اشتراک با دیگران

مهندس انصاری مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد به منظور گفتگو پیرامون چگونگی روند احداث کارخانه اکسید منیزیم لامرد در دفتر این شرکت حضور یافت.

مهندس انصاری مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد به منظور گفتگو پیرامون چگونگی روند احداث کارخانه اکسید منیزیم لامرد در دفتر این شرکت حضور یافت. در این نشست دوستانه رویکردهای هر دو طرف در ارتباط با مسائل مربوط به صنایع مستقر در لامرد مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست ابتدا سید حسین فرزانه رئیس هیات مدیره شرکت صنعتی و معدنی فرزانگان کانسار پارس تاریخچه ای از فعالیت های خود رابه اختصار بیان نموند و تصریح کردند که پیوسته به دنبال فعالیت های صنعتی و تولیدی بوده اند و امروز که قدم در راه توسعه صنعت در منطقه لامرد گذاشته اند نیز با هدف ارتقا سطح منطقه، ایجاد اشتغال و استفاده از نیروی فعال و جوان و متخصص خود منطقه در راستای ارتقا پتانسیل معدنی و طبیعی این خطه است. وی افزود: کارخانه اکسید منیزیم کارخانه ای است استوار بر دانش متخصصان بومی، سرمایه بومی و مواد اولیه موجود در همین منطقه . و آنچه برای وی در اولویت قرار دارد به بهره برداری رسیدن این کارخانه است و برای حصول به این منظور از کلیه امکانات و توان خود و همچنین همکاری سازمان و دولت محترم استفاده خواهد کرد.

وی افزود : از مدیریت محترم سایت منطقه ویژه نیز استدعا دارم که با برطرف کردن موانع موجود در منطقه ویژه که عملا باعث تعویق فعالیت های مجموعه ما شده است ، زمینه استقرارهر چه سریعتر این کارخانه را فراهم نمایند.

در ادامه نشست مهندس انصاری مدیر عامل منطقه ویژه که زمان چندانی از حضور وی در این سمت نمی گذرد ،ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع صمیمی و فرهیخته مسئولین و مدیران کارخانه اکسید منیزیم بیان داشتند که سایت منطقه ویژه حتی در زیرساخت های اولیه نیز متاسفانه دارای نواقصات و کمبودهای زیادی است که بنا به هر دلیل تا کنون مرتفع نشده است. وی ادامه داد با وجودیکه از زمان تصدی مسئولیت اینجانب زمان اندکی می گذرد اما برای رفع نواقص خرد و کلان برنامه ریزی شده است و بودجه های مورد نیاز نیز جذب شده است. وی تصریح کرد که تا کنون مناقصات منطقه ویژه از سطح یک میلیارد تومان فراتر نمیرفت اما امروز، به عنوان مثال  تنها در یک مورد ، جهت احداث جاده های دسترسی بودجه مناقصه  ای  که آگهی  آن منتشر شده است 2420 میلیارد ریال است، و این پیشرفت بزرگی در رفع نواقص و موانع سرمایه گذاران منطقه ویژه است. وی از طرح چندین مناقصه در حوزه آب و برق و مخابرات و همچنین امکانات رفاهی منطقه ویژه خبر داد و تصریح کرد در شش ماهه اول سال تمامی برنامه ها در ردیف اجرا قرار خواهند گرفت وی به عنوان مثالی دیگر از پروژه تامین آب صنایع منطقه از خلیج فارس نام بردند  که قرارداد آن منعقد شده است و حتی پیش خرید آب نیز انجام گردیده و زمان اجرای پروژه نیز 24 ماه در نظر گرفته شده است.

 لازم به ذکر است که با وجودیکه کمتر از 3 ماه از حضور مهندس انصاری  در این سمت نمی گذرد اما وی با جذب بودجه های مناسب توانسته است چند مناقصه مختلف دیگر در زمینه های مختلف نیز به انجام برساند.

در پایان نشست دکتر بهاالدینی ضمن ابراز خوش آمد صمیمانه به مهندس انصاری و هیات همراه و ابراز خوش بینی به نتایج گفتگو ها از مهندس انصاری به خاطر تلاش و مدیریت خوب و خلاقیت در رفع موانع برای توسعه منطقه ویژه تشکر کردند.و ابراز امیدواری کردند که با همکاری همه جانبه این کارخانه در موعد مقرر به بهره برداری برسد  ، چرا که همه چیز این واحد از سرمایه مورد نیاز تا طرح و مواد اولیه و حتی مشتری برای محصولات آماده است و تنها اراده انجام کار از طرف مسئولین و مدیران می ماند که به حمدالله آن نیز در سال رفع موانع تولید وجود خواهد داشت.


0 30.5

پیشرفت کار در معادن شرکت (درصد)

0 12.2

پیشرفت احداث کارخانه اکسید منیزیم لامرد (درصد)

آلومینیوم ( دلار بر تن ): 2,624.00 مس ( دلار بر تن ): 9,747.50 روی ( دلار بر تن ): 3,039.00 نیکل ( دلار بر تن ): 19,892.00 سرب ( دلار بر تن ): 2,424.00 قلع ( دلار بر تن ): 35,965.00 کبالت ( دلار بر تن ): 52,425.00 طلا ( دلار بر اونس ): 1,814.20 نقره (دلار بر اونس): 25.480 منیزیم ( دلار بر تن ): 000.00 اکسید منیزیم ( دلار بر تن ): 000.00 اکسید آلومینیوم یا آلومینا (دلار بر تن): 000.00 نرخ مواد معدنی