صنعتی معدنی فرزانگان کانسار پارس

برگزاری جلسه رفع موانع تولید کارخانه اکسید منیزیم لامرد

۰۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ | اخبار شرکت
اشتراک با دیگران

برگزاری جلسه مشترک مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت صنعتی و معدنی فرزانگان کانسار پارس با دکتر قادری نماینده محترم مردم شیراز در خصوص رفع موانع موجود در راه احداث کارخانه اکسید منیزیم لامرد.

در چهارمین روز از سالی که به نام رفع موانع تولید نامگذاری شده است، در تعطیلات رسمی نوروز ، مدیران صنایع لامرد همچنان در حال کار و تلاشند تا موانع موجود برای تولید بهتر در سال پیش رو را از پیش پای بردارند. در این روز مدیران کارخانه اکسید منیزیم لامرد و منطقه ویژه اقتصادی میزبان دکتر قادری نماینده محترم مردم شیراز بودند. در این نشست سه جانبه مشکلات و موانع موجود بر سر راه کارخانه اکسید منیزیم بررسی شد. دکتر بهاالدینی ، مدیر عامل ، که به اتفاق آقای فرزانه رئیس هیات مدیره شرکت صنعتی و معدنی فرزانگان کانسارپارس در جلسه حضور داشتند ، در ارتباط با این موضوع تصریح کردند : عدم وجود زیر ساخت های مورد نیاز کارخانه که در تعهد منطقه ویژه بوده است علاوه بر تاخیری که در احداث کارخانه ایجاد کرده است باعث افزایش هزینه های شرکت ما در ابتدای شروع ساخت کارخانه شده است . همچنین در مورد اطلاعات فنی مورد نیاز برای شروع طراحی کارخانه که باید توسط مشاورین محترم منطقه ویژه تهیه و ارائه می شد نیز درخواست تسریع نمودند. در ادامه یاداوری نمودند که تولیدات این کارخانه می تواند رتبه ایران از دهم به چهارم در تولید منیزیم ارتقا ببخشد که جایگاه استراتژیک بسیار مهمی برای کشور است که ضروت بیش از پیش به رفع موانع در شروع احداث این کارخانه را نشان می دهد. در ادامه مهندس آزاد مدیر سایت منطقه ویژه خاطرنشان کردند که رفع موانع موجود در برنامه کاری منطقه ویژه وجود دارد و مناقصه هایی برای احداث زیرساخت های مورد نیاز در ابتدای روزهای کاری امسال برگزار خواهد شد و طبق برنامه زمان بندی موجود تا پایان اردیبهشت و ابتدای فصل گرما تمامی امکانات مورد تعهد منطقه ویژه آماده تحویل است. در ادامه آقای دکتر قادری ضمن استقبال از همکاری متقابل بخش سرمایه گذار و مدیران منطقه ویژه ابراز خرسندی کردند که موانع پیش روی بخش تولید در این سالی که با درایت مقام معظم رهبری و توجه ویژه ایشان به توسعه کشور هر چه زودتر برچیده شود و شاهد شکوفایی بیش از پیش توسعه منطقه باشیم.


0 30.5

پیشرفت کار در معادن شرکت (درصد)

0 11

پیشرفت احداث کارخانه اکسید منیزیم لامرد (درصد)

آلومینیوم ( دلار بر تن ): 2,375.50 مس ( دلار بر تن ): 9,190.50 روی ( دلار بر تن ): 2,841.00 نیکل ( دلار بر تن ): 17,701.00 سرب ( دلار بر تن ): 2,165.50 قلع ( دلار بر تن ): 31,902.00 کبالت ( دلار بر تن ): 45,500.00 طلا ( دلار بر اونس ): 1,777.90 نقره (دلار بر اونس): 25.815 منیزیم ( دلار بر تن ): 500.50 اکسید منیزیم ( دلار بر تن ): 750.00 اکسید آلومینیوم یا آلومینا (دلار بر تن): 510 نرخ مواد معدنی